Z ostatniej chwili / news
Home / Ze świata / Drony hobbystyczne należy trzymać z dala od sytuacji awaryjnych.

Drony hobbystyczne należy trzymać z dala od sytuacji awaryjnych.

fire_1437393372Podczas gdy drony rewolucjonizują świat biznesu i zapewniają hobbystom godziny rozrywki, jesteśmy zaniepokojeni ich niewłaściwym użyciem w sytuacjach awaryjnych.
Drone hobbystów należy trzymać z dala od sytuacji awaryjnych, szkoda, że ​​po raz kolejny można znaleźć w światowej prasie informacje dotyczące niewłaściwego użycia w sytuacjach awaryjnych.

New York Times opublikował artykuł zatytułowany „ujęcia z dronów mogą zagrozić ochronie przeciwpożarowej Kaliforni” to mówi wszystko. Hobbyści, albo próbują uchwycić „idealne ujęcie” lub nieostrożnie wierząc, że pomagają, w rzeczywistości spowalniają reagowanie w sytuacjach nadzwyczajnych, co prowadzi do opóźnień w czasach reakcji służb.

„W co najmniej pięciu pożarów w ciągu ostatniego lata, samoloty przeciwpożarowe wysyłane do zrzutu środka gaśniczego miały się wycofać z misji po zgłoszeniu załóg samolotów, że zauważyły drony, obawiając się zderzenia. Drony unoszące się w obszarze pożarów powodują opóźnienia w zrzutach wody do gaszenia.

Jeden doskonały strzał (zdjęcie) lub kilkaset wyświetleń w serwisue YouTube nie są tego warte. Te osoby ryzykują życie i mienie swoje oraz innych, jeśli nie koordynują swoich działań z ratownikami powinny trzymać się z dala i pozwolić im wykonywać swoją pracę.

źródło: http://www.thedroneinfo.com

 

 

 

 

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

ping_200s_uavionix-preview

FCC zatwierdziła transponder dla dronów

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zatwierdziła Transponder Ping200S ADS-B/Mode-S firmy uAvionix Corp. do stosowania w ...

dron_rolniczy

Drony wykorzystuje się już także do oprysków pól uprawnych

Drony nie potrzebują pasa startowego, mogą startować i lądować pionowo. Loty na niskich wysokościach kilku ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *