Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów otwiera się na operatorów dronów.

Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów otwiera się na operatorów dronów.

Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA) wprowadziło nową opcję członkostwa skierowaną do operatorów bezzałogowych statków powietrznych. Otwarcie stowarzyszenia na pilotów dronów jest „kluczowym elementem działań mających na celu zjednoczenie pilotów załogowych i bezzałogowych konstrukcji w ramach integracji wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej”, powiedział przedstawiciel organizacji.

Operatorzy dronów, z których wielu to zupełnie nowi pasjonaci lotniczego hobby, potrzebują takiego samego wsparcia, serwisu, informacji i narzędzi, jakie AOPA zapewnia społeczności GA od wielu lat. „Piloci dronów poszukują swojego miejsca w szerszym lotniczym świecie, a także szukają możliwości rozwoju swoich doświadczeń”, powiedział prezes AOPA, Mark Baker. „To idealny moment, aby przyjąć ich do rodziny GA i AOPA ma wyjątkową ku temu pozycję, zrzeszając prawie 350 tys. członków i będąc uznawanym głosem GA, który reprezentuje wszystkich pilotów”, dodał.

Kathleen „Kat” Swain, dyrektor AOPA odpowiedzialny za programy bezzałogowców, powiedział, że propozycja dla pilotów dronów, którzy nie są jeszcze członkami AOPA jest prosta i zakłada dostarczenie środowisku bezzałogowców zasobów, których ono potrzebuje. Swain odgrywa również kluczową rolę wdrażając branżę ubezpieczeniową w możliwość objęcia swoimi usługami rynku bezzałogowych statków powietrznych.

Operatorzy dronów szukają zaufanego źródła, które pomoże im uzyskać jak najwięcej z latania, chronić swoją licencję i aktywa”, powiedział Baker. „Dzielenie lotnictwa na załogowe i bezzałogowe nie przynosi wiele korzyści, a także tworzy niepotrzebny konflikt. Wierzymy, że jesteśmy silniejsi jako zjednoczona wspólnota i zapraszamy wszystkich nowych pilotów z nadzieją, że nasze wspólne cele w zakresie bezpieczeństwa i swobody latania zostaną osiągnięte razem”.

Źródło: AOPA, dlapilota.pl

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *