Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów otwiera się na operatorów dronów.

Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów otwiera się na operatorów dronów.

Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów (AOPA) wprowadziło nową opcję członkostwa skierowaną do operatorów bezzałogowych statków powietrznych. Otwarcie stowarzyszenia na pilotów dronów jest „kluczowym elementem działań mających na celu zjednoczenie pilotów załogowych i bezzałogowych konstrukcji w ramach integracji wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej”, powiedział przedstawiciel organizacji.

Operatorzy dronów, z których wielu to zupełnie nowi pasjonaci lotniczego hobby, potrzebują takiego samego wsparcia, serwisu, informacji i narzędzi, jakie AOPA zapewnia społeczności GA od wielu lat. „Piloci dronów poszukują swojego miejsca w szerszym lotniczym świecie, a także szukają możliwości rozwoju swoich doświadczeń”, powiedział prezes AOPA, Mark Baker. „To idealny moment, aby przyjąć ich do rodziny GA i AOPA ma wyjątkową ku temu pozycję, zrzeszając prawie 350 tys. członków i będąc uznawanym głosem GA, który reprezentuje wszystkich pilotów”, dodał.

Kathleen „Kat” Swain, dyrektor AOPA odpowiedzialny za programy bezzałogowców, powiedział, że propozycja dla pilotów dronów, którzy nie są jeszcze członkami AOPA jest prosta i zakłada dostarczenie środowisku bezzałogowców zasobów, których ono potrzebuje. Swain odgrywa również kluczową rolę wdrażając branżę ubezpieczeniową w możliwość objęcia swoimi usługami rynku bezzałogowych statków powietrznych.

Operatorzy dronów szukają zaufanego źródła, które pomoże im uzyskać jak najwięcej z latania, chronić swoją licencję i aktywa”, powiedział Baker. „Dzielenie lotnictwa na załogowe i bezzałogowe nie przynosi wiele korzyści, a także tworzy niepotrzebny konflikt. Wierzymy, że jesteśmy silniejsi jako zjednoczona wspólnota i zapraszamy wszystkich nowych pilotów z nadzieją, że nasze wspólne cele w zakresie bezpieczeństwa i swobody latania zostaną osiągnięte razem”.

Źródło: AOPA, dlapilota.pl

About uavo

Zobacz także

djiaeroscope

DJI Aeroscope – system antydronowy

DJI Aeroscope Podczas gdy popularność dronów konsumenckich stale wzrasta, stanowi to potencjalne wyzwanie dla bezpieczeństwa ...

Informacje na temat nowych unijnych przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych

Komisja Europejska ogłosiła, iż w dniu 11 września 2018 r. planowane jest wejście w życie ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *