Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / Drony wyścigowe, technologiczna rozrywka

Drony wyścigowe, technologiczna rozrywka

Droneracing, czyli wschodzący sport, dynamicznie rozwijający się na całym świecie, czym jest?

drone-race-bradmill

Sport ten, bo tak spokojnie możemy go nazwać, jest połączeniem gier komputerowych i hobby jakim są zdalnie sterowane modele, w tym przypadku tzw. drony czyli koptery. Najczęściej tutaj stosowane, 4-ro silnikowe, o rozmiarze ok 25 cm lekkie, wykonane z włókna węglowego modele, z zamontowaną kamerą oraz nadajnikiem video, przekazującym obraz do najważniejszego elementu – gogli FPV. W goglach tych znajdują się dwa małe monitorki, które dają wrażenie, tak, jakbyśmy patrzyli na 40 calowy ekran z odległości 2 metrów.

Gdzie? Najcześciej wybierane są bezpieczne odludne miejsca na wolnej przestrzenie, taki jak lasy, jednak spora część osób lata w opuszczonych halach i budynkach dzięki czemu są odizolowani od świata i mogę bezpiecznie bawić się w wyścigi, co jest ważne bo niektóre z dronów osiągają prędkości powyżej 100 km/h.

Koszty? Wbrew pozorom, hobby to nie należy do najdroższych, główny koszt stanowią gogle FVP oraz nadajnik który jest przy pilocie więc nie podlega uszkodzeniom, sam dron zbudowany jest z możliwe najprostszych elementów i najtańszych, bo wypadki sa tutaj nieuniknione, w zasadzie gotowy do lotu dron można zbudować w cenie do 1000 – 1200 zł.

W lipcu tego roku w stanach rozegrano już pierwsze mistrzostwa w których pula nagród wyniosła 25,000 USD.

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *