Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / Drony wyścigowe, technologiczna rozrywka

Drony wyścigowe, technologiczna rozrywka

Droneracing, czyli wschodzący sport, dynamicznie rozwijający się na całym świecie, czym jest?

drone-race-bradmill

Sport ten, bo tak spokojnie możemy go nazwać, jest połączeniem gier komputerowych i hobby jakim są zdalnie sterowane modele, w tym przypadku tzw. drony czyli koptery. Najczęściej tutaj stosowane, 4-ro silnikowe, o rozmiarze ok 25 cm lekkie, wykonane z włókna węglowego modele, z zamontowaną kamerą oraz nadajnikiem video, przekazującym obraz do najważniejszego elementu – gogli FPV. W goglach tych znajdują się dwa małe monitorki, które dają wrażenie, tak, jakbyśmy patrzyli na 40 calowy ekran z odległości 2 metrów.

Gdzie? Najcześciej wybierane są bezpieczne odludne miejsca na wolnej przestrzenie, taki jak lasy, jednak spora część osób lata w opuszczonych halach i budynkach dzięki czemu są odizolowani od świata i mogę bezpiecznie bawić się w wyścigi, co jest ważne bo niektóre z dronów osiągają prędkości powyżej 100 km/h.

Koszty? Wbrew pozorom, hobby to nie należy do najdroższych, główny koszt stanowią gogle FVP oraz nadajnik który jest przy pilocie więc nie podlega uszkodzeniom, sam dron zbudowany jest z możliwe najprostszych elementów i najtańszych, bo wypadki sa tutaj nieuniknione, w zasadzie gotowy do lotu dron można zbudować w cenie do 1000 – 1200 zł.

W lipcu tego roku w stanach rozegrano już pierwsze mistrzostwa w których pula nagród wyniosła 25,000 USD.

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *