Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / W USA wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące użytkowania dronów

W USA wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące użytkowania dronów

Nowe przepisy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), które zezwolą na powszechne stosowanie małych dronów w celach komercyjnych, wchodzą w życie 29 sierpnia. Regulacje wymagają od operatorów komercyjnych dronów posiadanie certyfikatu pilota lub zdanie testu wiedzy FAA w celu zapewnienia, że rozumieją oni ograniczenia przestrzeni powietrznej oraz inne istotne reguły. Operator bezzałogowca będzie musiał mieć co najmniej 16 lat i będzie podlegał weryfikacji Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Drony będą mogły operować w przestrzeni powietrznej do wysokości 400 stóp, a ich waga zostanie ograniczona do 55 funtów. Ich operatorzy będą musieli posiadać ze swoimi statkami powietrznymi kontakt wzrokowy i latać tylko w godzinach dziennych, chociaż latanie po zmierzchu będzie dozwolone, jeśli tylko dron będzie wyposażony w światła antykolizyjne.

Przepisy zabraniają jednakże lotów ponad skupiskami ludzkimi i osobami, które bezpośrednio nie uczestniczą w operacjach UAS. FAA będzie mogło zmniejszyć niektóre restrykcji, jeśli operator zaświadczy, że planowane loty zostaną przeprowadzone bezpiecznie. „Wprowadzenie tych zasad jest naszym starannym i świadomym podejściem, które równoważy potrzebę wdrażania tej nowej technologii z misją FAA w celu ochrony bezpieczeństwa publicznego”, powiedział Administrator FAA Michael Huerta. „Ale to tylko pierwszy krok i już pracujemy nad nowymi przepisami, które rozszerzą zakres wykorzystania dronów”, dodał.

źródło: dlapilota.pl

About uavo

Zobacz także

grupa

Stowarzyszenie Operatorów Statków Bezzałogowych w Polsce – UAVO.PL

Stowarzyszenie Operatorów Statków Bezzałogowych w Polsce – UAVO.PL Zaprasza osoby, pilotów UAV oraz samolotów załogowych, ...

djiaeroscope

DJI Aeroscope – system antydronowy

DJI Aeroscope Podczas gdy popularność dronów konsumenckich stale wzrasta, stanowi to potencjalne wyzwanie dla bezpieczeństwa ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *