Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / W USA wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące użytkowania dronów

W USA wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące użytkowania dronów

Nowe przepisy Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), które zezwolą na powszechne stosowanie małych dronów w celach komercyjnych, wchodzą w życie 29 sierpnia. Regulacje wymagają od operatorów komercyjnych dronów posiadanie certyfikatu pilota lub zdanie testu wiedzy FAA w celu zapewnienia, że rozumieją oni ograniczenia przestrzeni powietrznej oraz inne istotne reguły. Operator bezzałogowca będzie musiał mieć co najmniej 16 lat i będzie podlegał weryfikacji Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA).

Drony będą mogły operować w przestrzeni powietrznej do wysokości 400 stóp, a ich waga zostanie ograniczona do 55 funtów. Ich operatorzy będą musieli posiadać ze swoimi statkami powietrznymi kontakt wzrokowy i latać tylko w godzinach dziennych, chociaż latanie po zmierzchu będzie dozwolone, jeśli tylko dron będzie wyposażony w światła antykolizyjne.

Przepisy zabraniają jednakże lotów ponad skupiskami ludzkimi i osobami, które bezpośrednio nie uczestniczą w operacjach UAS. FAA będzie mogło zmniejszyć niektóre restrykcji, jeśli operator zaświadczy, że planowane loty zostaną przeprowadzone bezpiecznie. „Wprowadzenie tych zasad jest naszym starannym i świadomym podejściem, które równoważy potrzebę wdrażania tej nowej technologii z misją FAA w celu ochrony bezpieczeństwa publicznego”, powiedział Administrator FAA Michael Huerta. „Ale to tylko pierwszy krok i już pracujemy nad nowymi przepisami, które rozszerzą zakres wykorzystania dronów”, dodał.

źródło: dlapilota.pl

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *