Z ostatniej chwili / news
Home / Ciekawostki / Kolejny krok aby spełnić wizje Amazona

Kolejny krok aby spełnić wizje Amazona

Japonia Wyznacza „strefy deregulacji”, aby przetestować drony Amazona.

amazondrone-520x245

Amazon.com może zrealizować dostawy dronami po raz pierwszy w Chiba w Japonii.

Premier Japonii Shinzo Abe zobowiązał się do wspierania przemysłu dronów, jak mówi, jest  to znaczna część „czwartej rewolucji przemysłowej”, obiecał zmianę przepisów, które hamowały innowacje i wzrost w sektorze – na początku listopada, tw dronów, wyraził nadzieję, że przemysł ten pomogłyby zapewnić impuls dla gospodarki japońskiej.

Szybko natomiast postępuje zakaz wszystkich dronów hobbystycznych w największych miastach w Japonii, z powodów obaw o terroryzm, głównie dotyczy zakazu lotów nad zaludnione obszary, wydarzenia publiczne i ponad rządowe budynki użyteczności publicznej.

Teraz japoński rząd stara się tworzyć specjalne strefy „deregulacji” w niektórych miastach. Obszary przeznaczone są do przetestowania efektów deregulacji.

Miasto Chiba, które ma być zawarte w strefie deregulacji, może być teraz miejscem prób dostawy Amazon. Amazon przeprowadził badania dostaw w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, ale przepisy nie pozwoliły im na realizację usługi handlowej.

Maksymalna wysokość lotu dla samolotów bezzałogowych mają być zawieszone, podobnie jak wymóg zasięgu wzroku na operacje samolotów bezzałogowych.

 

 

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *