Z ostatniej chwili / news
Home / Business / 1st World Meeting Toruń 2016

1st World Meeting Toruń 2016

dronetech

Centrum Transferu Technologii UMK w terminie 12-13 października organizuje w Arenie Toruń 1st World Meeting Toruń 2016. Oprócz spotkań biznesowych jedną z głównych atrakcji będą halowe mistrzostwa wyścigów dronów, wszystko to odbędzie się pod nazwą DroneTech Meeting.

Całe wydarzenie poświęcone będzie systemom oraz pojazdom bezzałogowym i autonomiczny a halowe mistrzostwa wyścigów dronów  DroneTech Race Cup, będą pierwszymi w Europie.

„Organizując wydarzenie drontechnologiczne w pierwszej kolejności dla biznesu, zauważyliśmy, że część drontechnologii jest przecież dedykowana rekreacji i sportowi” – mówi Adrian Drzycimski, koordynator projektu, – „Postanowiliśmy tę nową dyscyplinę sportową promować w Polsce. Zauważyliśmy, że jest tutaj bardzo dużo zawodników na światowym poziomie. Ta dyscyplina co raz bardziej się u nas zakorzenia i budzi co raz większe emocje. Postanowiliśmy przenieść ją do Torunia i zobaczyć jak to się przyjmie. Chcemy pozwolić ludziom samemu ocenić, czy to jest coś, co budziłoby tutaj zainteresowanie. Stworzymy najlepsze warunki zarówno dla zawodników, jak i dla tych którzy chcą zobaczyć, czym jest ta dyscyplina sportu”

Wyścigi dronów będą obejmowały kilka konkurencji, jedną z nich będzie Agility Challange, czyli klasyczny wyścig z przeszkodami takimi jak tunele, bramki, czy slalomy a kolejną konkurencją będzie wyścig pokazowy na czas, ukazujący jak duże prędkości mogą osiągać małe quadrocoptery, a może to być nawet do 100 km/h i przy tej prędkości piloci będą musieli trafić np. w bramki czy pokonać ostre zakręty i tunele, zapowiadają się zatem naprawdę duże emocje i świetna zabawa zarówno dla zawodników jak i widzów, wyścig odbędzie się pod nazwą Speed Race i będzie polegać na wielokrotnym pokonywaniu toru i długości 200m, a dokładnie bieżni dla biegaczy w europejskich zawodach lekkoatletycznych. Ta konkurencja będzie miała charakter pokazowy I nie będzie liczyć się do ogólnej klasyfikacji mistrzostw.
Trybuny Areny Toruń mogą pomieścić do 5000 widzów a na zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Uczestnicy powinni zarejestrować się pod linkiem (http://dronetech-poland.eu/wypelnij-kwestionariusz/formularz-zawodnik/), a opłata startowa wynosi 50 zł, natomiast bilety dla widzów to 15 zł z czego część przychodu zostanie przekazana na cel charytatywny. (bilety dostępne na www.dronetechracecup.kupbilecik.pl)

Wyścigi dronów na pewno przyciągną rzesze widzów i uczestników jednak to nie koniec atrakcji, swoje urządzenia, systemy bezzałogowe oraz ich możliwości zaprezentują producenci dronów, DroneTech Meeting składać się będzie z trzech elementów tematycznych, oprócz wyścigów dronów będzie to konferencja oraz targi drontechnologiczne. Sama konferencja będzie z kolei także podzielona na trzy części, w pierwszej najszerszej poruszone będą tematy dotyczące najnowszych, innowacyjnych rozwiązań, w części socjologicznej uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania, jak drony oddziaływują na nasze życie, czy są szansą czy jednak zagrożeniem dla obecnego świata i ludzi. W części ostatniej uczestnicy będą rozmawiać o uregulowaniach prawnych dotyczących użytkowania dronów w Polsce ale także nad problemem uregulowania i ujednolicenia prawa w całej Unii Europejskiej. Konferencja jest współorganizowana z Katedrą Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej

W Toruniu, pojawią się także przedstawiciele firm, związanych z systemami bezzałogowymi, zarówno z Polski jak i zagranicy, jednym z partnerów wydarzenia jest holenderska firma Drone-Solutions a do współpracy partnerskiej zaproszono organizacje biznesowe, Współorganizatorem jest także Urząd Miasta Toruń a wydarzenie zostało objęte patronatem Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pana Jarosława Gowina, Prezydenta Miasta Toruń pana Michała Zaleskiego i Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Pana Prof. dr hab. Andrzeja Tretyna.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla każdego, zarówno dla uczestników, zawodników oraz publiczności, więcej szczegółów wraz z programem targów znajdą Państwo pod linkiem http://www.dronetech-poland.com/

droneracing

 

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *