Z ostatniej chwili / news
Home / Business / 1st World Meeting Toruń 2016

1st World Meeting Toruń 2016

dronetech

Centrum Transferu Technologii UMK w terminie 12-13 października organizuje w Arenie Toruń 1st World Meeting Toruń 2016. Oprócz spotkań biznesowych jedną z głównych atrakcji będą halowe mistrzostwa wyścigów dronów, wszystko to odbędzie się pod nazwą DroneTech Meeting.

Całe wydarzenie poświęcone będzie systemom oraz pojazdom bezzałogowym i autonomiczny a halowe mistrzostwa wyścigów dronów  DroneTech Race Cup, będą pierwszymi w Europie.

„Organizując wydarzenie drontechnologiczne w pierwszej kolejności dla biznesu, zauważyliśmy, że część drontechnologii jest przecież dedykowana rekreacji i sportowi” – mówi Adrian Drzycimski, koordynator projektu, – „Postanowiliśmy tę nową dyscyplinę sportową promować w Polsce. Zauważyliśmy, że jest tutaj bardzo dużo zawodników na światowym poziomie. Ta dyscyplina co raz bardziej się u nas zakorzenia i budzi co raz większe emocje. Postanowiliśmy przenieść ją do Torunia i zobaczyć jak to się przyjmie. Chcemy pozwolić ludziom samemu ocenić, czy to jest coś, co budziłoby tutaj zainteresowanie. Stworzymy najlepsze warunki zarówno dla zawodników, jak i dla tych którzy chcą zobaczyć, czym jest ta dyscyplina sportu”

Wyścigi dronów będą obejmowały kilka konkurencji, jedną z nich będzie Agility Challange, czyli klasyczny wyścig z przeszkodami takimi jak tunele, bramki, czy slalomy a kolejną konkurencją będzie wyścig pokazowy na czas, ukazujący jak duże prędkości mogą osiągać małe quadrocoptery, a może to być nawet do 100 km/h i przy tej prędkości piloci będą musieli trafić np. w bramki czy pokonać ostre zakręty i tunele, zapowiadają się zatem naprawdę duże emocje i świetna zabawa zarówno dla zawodników jak i widzów, wyścig odbędzie się pod nazwą Speed Race i będzie polegać na wielokrotnym pokonywaniu toru i długości 200m, a dokładnie bieżni dla biegaczy w europejskich zawodach lekkoatletycznych. Ta konkurencja będzie miała charakter pokazowy I nie będzie liczyć się do ogólnej klasyfikacji mistrzostw.
Trybuny Areny Toruń mogą pomieścić do 5000 widzów a na zawodników czekają atrakcyjne nagrody. Uczestnicy powinni zarejestrować się pod linkiem (http://dronetech-poland.eu/wypelnij-kwestionariusz/formularz-zawodnik/), a opłata startowa wynosi 50 zł, natomiast bilety dla widzów to 15 zł z czego część przychodu zostanie przekazana na cel charytatywny. (bilety dostępne na www.dronetechracecup.kupbilecik.pl)

Wyścigi dronów na pewno przyciągną rzesze widzów i uczestników jednak to nie koniec atrakcji, swoje urządzenia, systemy bezzałogowe oraz ich możliwości zaprezentują producenci dronów, DroneTech Meeting składać się będzie z trzech elementów tematycznych, oprócz wyścigów dronów będzie to konferencja oraz targi drontechnologiczne. Sama konferencja będzie z kolei także podzielona na trzy części, w pierwszej najszerszej poruszone będą tematy dotyczące najnowszych, innowacyjnych rozwiązań, w części socjologicznej uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytania, jak drony oddziaływują na nasze życie, czy są szansą czy jednak zagrożeniem dla obecnego świata i ludzi. W części ostatniej uczestnicy będą rozmawiać o uregulowaniach prawnych dotyczących użytkowania dronów w Polsce ale także nad problemem uregulowania i ujednolicenia prawa w całej Unii Europejskiej. Konferencja jest współorganizowana z Katedrą Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej

W Toruniu, pojawią się także przedstawiciele firm, związanych z systemami bezzałogowymi, zarówno z Polski jak i zagranicy, jednym z partnerów wydarzenia jest holenderska firma Drone-Solutions a do współpracy partnerskiej zaproszono organizacje biznesowe, Współorganizatorem jest także Urząd Miasta Toruń a wydarzenie zostało objęte patronatem Wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pana Jarosława Gowina, Prezydenta Miasta Toruń pana Michała Zaleskiego i Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Pana Prof. dr hab. Andrzeja Tretyna.

Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla każdego, zarówno dla uczestników, zawodników oraz publiczności, więcej szczegółów wraz z programem targów znajdą Państwo pod linkiem http://www.dronetech-poland.com/

droneracing

 

About Michał Szczodrowski

Zobacz także

Zrzut ekranu 2020-11-24 o 12.11.27

Spotkania online dla użytkowników bezzałogowców

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o przygotowywanym przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) dla użytkowników ...

IMG_20201121_134800

Pomiary batymetryczne z użyciem drona w misji automatycznej

Dron do pomiarów batymetrycznych Tworzenie map batymetrycznych Budowa na zamówienie wg ustaleń, praktycznie nieograniczone możliwości ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *